Nieświadome wybory. Ukryte czynniki wpływające na nasze zachowanie – Autor: Jonah Berger

Większości ludzi się wydaje, że ich wybory i zachowania stanowią odzwierciedlenie ich indywidualnych, osobistych gustów i opinii. Masz dzisiaj na sobie tę, a nie inną kurtkę, ponieważ akurat ta ci się podobała. Wybrałeś taki, a nie inny zawód, ponieważ akurat ta praca wydawała ci się interesująca. Wydaje nam się dość oczywiste, że różne życiowe decyzje… Czytaj dalej »

Model story brand. Zbuduj skuteczny przekaz dla swojej marki – Autor: Donald Miller

To nie jest książka o tym, jak opowiedzieć historię swojej firmy. Na taką książkę szkoda czasu. Klientów ten temat zwykle nie ciekawi; mają do opowiedzenia własną historię. Każdego dnia większość przedsiębiorców popełnia błąd, który kosztuje ich tysiące, o ile nie miliony złotych. Polega on na tym, że nie mówią jasno o tym, co mają do… Czytaj dalej »

Znaj swoją wartość – o kobietach, pieniądzach i uczciwym wynagradzaniu – Autor: Mika Brzezinski

Mika Brzezinski, znakomita dziennikarka, gwiazda telewizji NBC, córka prof. Zbigniewa Brzezinskiego odziedziczyła po ojcu inteligencję, niebywałą trafność ocen i styl. Dlatego w ostatnio wydanej ksiażce „Znaj swoją wartość” lekko, z polotem, nieco autoironicznie, bazując na własnych doświadczeniach pisze o roli i miejscu kobiet w życiu zawodowym. Chce dociec, dlaczego kobiety w pracy czują się (i… Czytaj dalej »

Jak myśleć o sobie dobrze? O sztuce akceptacji i życiu bez lęku – Autor: Stefanie Stahl

Nowa książka autorki bestsellerowych książek psychologicznych, które przeczytało już 1,5 miliona ludzi. Ile to już razy powtarzałeś, że chciałbyś być bardziej pewny siebie? To życzenie samo się nie spełni. Bo nic się nie zmieni bez twojego udziału! Ludzie, którzy mają silne poczucie własnej wartości, w pozytywny sposób myślą o sobie i o innych. Są optymistami… Czytaj dalej »

Jak pozyskiwać klientów – praktyczny podręcznik z ćwiczeniami na 21 dni – Autorzy: Barbara Piasek, Piotr Piasek

Być może zastanawiasz się: „Basia, jeżeli zamówię i przeczytam tę książkę, to jakich rezultatów mogę się spodziewać?” Książka jest zeszytem ćwiczeń, w którym zawarłam doświadczenia zebrane podczas budowania: Wolves Summit, See Bloggers, Evenea, Sales Gate, Incredbots. Zawiera zasady i taktyki prowadzące do osiągnięcia szybkich, a jednocześnie wysokich rezultatów sprzedaży. Napisałam ją dla osób, które oczekują… Czytaj dalej »

Zrozumieć marketing – Autorzy: Artur Jabłoński, Marek Piasek

Książkę podzieliliśmy na kilka rozdziałów, które krok po kroku, zadanie po zadaniu pomogą Ci ułożyć lub usprawnić Twoje działania marketingowe. W środku znajdziesz: „Zrozumieć Marketing” to pozycja, która zbiera nasze doświadczenia zdobyte podczas prowadzenia kampanii na 67 rynkach dla nas samych i firm naszych klientów. Książkę podzieliliśmy na kilka rozdziałów, które krok po kroku, zadanie… Czytaj dalej »

Jedna rzecz. Zaskakujący mechanizm niezwykłych osiągnięć – Autorzy: Gary Keller, Jay Papasan

Chcesz więcej! Więcej pieniędzy, czasu i satysfakcji z życia. A zarazem chcesz mniej! Mniej pracy, obowiązków i stresu.  Autorzy z list bestsellerów „New York Timesa” – Gary Keller i Jay Papasan – uczą, w jaki sposób koncepcja jednej rzeczy może całkowicie zmienić podejście do każdej dziedziny życia, wpłynąć na dokonywane wybory i odnoszone rezultaty. Czasami twoja… Czytaj dalej »

Jak zostałem geniuszem pamięci – Autor: Johua Foer

Ludzie tracą przeciętnie 40 dni w roku, ponieważ wciąż o czymś zapominają. To samo dotyczyło też Joshuy Foera. Jednak po roku ćwiczenia pamięci wziął udział w Mistrzostwach USA w Zapamiętywaniu, a co więcej, odkrył prostą prawdę, której zwykle nie pamiętamy – że jesteśmy sumą naszych wspomnień. Foer pokazuje, jak wykorzystywać wyobraźnię do tworzenia pamięciowych obrazów,… Czytaj dalej »

Naucz ich, jak mają Cię traktować! Praktyczny podręcznik asertywności – Autor: Bartłomiej Stolarczyk

„Bądź grzeczny”, „czekaj na swoją kolej”, „nie krzycz”, „bądź miły, uśmiechnięty i dobrze wychowany, a świat to doceni, zauważy cię i nagrodzi”… Takie i podobne przekazy od maleńkości słyszymy z ust rodziców, dziadków i nauczycieli. Mają uczynić z nas ludzi kulturalnych, szanujących innych, zdolnych do współpracy. Wszystko byłoby w porządku, gdyby każdy stosował się do… Czytaj dalej »

Moc pozytywnych słów – Autor: Hal Urban

„To pasjonujące, uświadomić sobie, że mamy kontrolę nad naszymi słowami…”Chociaż żyjemy w oceanie słów, rzadko zauważamy, jak one skutecznie potrafią nas podnosić na duchu lub przygnębiać, inspirować lub zniechęcać, pomagać nam lub nas ranić.Hal Urban w „Mocy pozytywnych słów”, książce którą recenzent The New York Times nazwał „perłą wśród innych książek” uczy nas, jak wykorzystać… Czytaj dalej »