Zasady strategii Autor: David B. Yoffie, Michael A. Cusumano

Poznaj metody działania najlepszych – Billa Gatesa, Andy’ego Grove’a i Steve’a Jobsa – i zostań rekinem biznesu. Pomiędzy rokiem 1968 a 1976 powstały trzy firmy – Intel, Microsoft i Apple – które odmieniły nasze życie i osiągnęły łącznie wartość ponad biliona dolarów. Ich założyciele, choć bardzo się różnili, stosowali podobne prekursorskie praktyki i strategie. Autorzy,… Czytaj dalej »

Klienci.com Jak stworzyć skuteczną strategię biznesową dla Internetu i nie tylko Autor: Ronni T. Marshak, Patricia B. Seybold

Wszystko zaczyna się od klientów. Książka Klienci.com naszpikowana jest przykładami, w jaki sposób zarówno firmy giganci z listy Fortune 500, jak i mniejsze przedsiębiorstwa podjęły inicjatywy handlu elektronicznego, które pomogły im pozostawić konkurencję daleko w tyle. Oto niektóre z nich:National Semiconductor poczynił ogromne, korzystne zmiany w wyniku finansowym firmy dzięki skierowaniu swojej oferty do właściwych… Czytaj dalej »

Nie bój się błądzić. Tajemnice sukcesu Jeffa Bezosa Autor: Jeff Bezos

Jeff Bezos osobiście wyjaśnia podstawowe zasady i filozofię tworzenia, budowania oraz przewodzenia takim firmom jak Amazon czy Blue Origin. Ta książka zawiera niepowtarzalne i oryginalne doroczne listy do akcjonariuszy oraz liczne wykłady i wywiady Jeffa Bezosa, ukazujące historię życia, pracę i ewolucję poglądów miliardera. Autor uchyla rąbka tajemnicy swojego sukcesu, poruszając szereg tematów z zakresu… Czytaj dalej »

60 sekund dziennie, by zarządzać lepiej. 3-miesięczny program rozwoju lidera, zespołu i firmy Autor: Adam Dębowski, Grzegorz Skibiński

To nie książka. To 3 miesięczny projekt, który przyniesie wymierne zmiany. To esencja praktycznego zarządzania. Lider, menadżer, przedsiębiorca chce zawsze dwóch rzeczy: większych efektów (pieniędzy, sprzedaży, osiągnięć) oraz świętego spokoju (aby mógł zająć się tym co lubi, a nie bzdetami i bezsensownymi sprawami). Kluczową kompetencją jest podejmowanie decyzji. Im jesteś wyżej w strukturze firmy lub… Czytaj dalej »

Paradoks wyboru. Dlaczego więcej oznacza mniej? Autor: Barry Schwarz

Niezależnie od tego, czy kupujemy parę dżinsów, wybieramy dalekobieżnego przewoźnika, zapisujemy się do wybranego lekarza, czy szukamy emerytalnego planu oszczędnościowego, codzienne decyzje – od tych prozaicznych do gruntownych wyzwań – stają się coraz bardziej skomplikowane z powodu przytłaczającej obfitości wyboru, z którą musimy się zmierzyć. Przyjmujemy, że więcej możliwości oznacza lepsze decyzje i większą satysfakcję…. Czytaj dalej »

NLP w biznesie. Techniki skutecznego przekonywania Autor: Sue Knight

Programowanie neurolingwistyczne najpierw było techniką terapeutyczną, a później znalazło zastosowanie w biznesie. Obecnie zdobycze NLP służą też do kierunkowania świadomego rozwoju. W praktyce NLP opiera się na kilku filarach. Są to budowanie świadomości wzorców myślowych, doskonalenie komunikacji oraz modelowanie strategii osiągania celów. Wszystkie te elementy można stosować na różne sposoby, aby na przykład podnosić jakość relacji, poprawiać skuteczność… Czytaj dalej »

E-marketing w praktyce. Strategie skutecznej promocji online Autor: Artur Maciorowski

Przekonaj się, jak pozyskać klientów w sieci i przechytrzyć konkurencję! Poznaj cenne wskazówki praktyka e-biznesu! Trzymasz w rękach najbardziej rozbudowany i kompleksowy przewodnik po e-marketingu w Polsce. Poradnik nauczy cię, jak używać internetowych narzędzi do efektywnej budowy i wzmocnienia działań twojej firmy czy marki. Dowiesz się, jak praktycznie planować akcje marketingowe online. Poznasz grupę docelową,… Czytaj dalej »

Neuromarketing w Internecie. Pozytywne doświadczenia klientów w świecie cyfrowym Autor: Ralf Pispers, Joanna Rode, Benjamin Fischer

Granica wchodzenia przez marketerów w świat klienta przesuwa się od obserwacji jego zachowań i preferencji do zrozumienia, dlaczego odbiorca myśli i działa w taki, a nie inny sposób. Narzędziem umożliwiającym precyzyjne poznanie oraz wykorzystywanie tych zjawisk jest neuromarketing. To nauka pozwalająca sprawdzić, co dzieje się w głowach konsumentów, gdy podejmują decyzje zakupowe. Opisuje ich zachowania,… Czytaj dalej »

Praktyczny podręcznik zarządzania kulturą firmy Autor: Maria Mycielska

Poznaj pozycję obowiązkową dla osób zarządzających organizacją oraz HR!To praktyczne wskazówki, konkretne rozwiązania i case study polskich firm, które pomogą Ci zmienić kulturę organizacyjną Twojej firmy w prawdziwe źródło przewagi konkurencyjnej na polskim rynku. Odkryj kulturę organizacyjną na nowo i przekonaj się, jak dzięki niej możesz osiągać więcej! Odczaruj kulturę organizacyjną w Twojej firmie i… Czytaj dalej »

Jak osiągnąć nieosiągalne? Sekrety ludzi, którzy zmienili świat Autor: Richard Koch

Leonardo da Vinci, Walt Disney, Jeff Bezos i Beatlesi. Co łączy te postaci? Spektakularny sukces na ogromną skalę. Każdy z tych sukcesów jest inny, lecz niezaprzeczalnie zmieniający dziedzinę, w której został osiągnięty, a nawet cały świat.Richard Koch rozkłada drogę do sukcesu na czynniki pierwsze, pokazując, że istnieją uniwersalne doświadczenia, strategie i postawy, które przyczyniają się… Czytaj dalej »