Minimalizm dla zaawansowanych, czyli jak uczynić życie jeszcze prostszym – Autor: Anna Mularczyk-Meyer

Standardowy zestaw problemów współczesnego człowieka to brak czasu, brak pieniędzy (lub długi), nadwaga, niezdolność do koncentracji, lęk przed samotnością, śmiercią, chorobą i starością. Nie każdy człowiek doświadcza wszystkich z wymienionych dolegliwości, ale niemal każdy dostrzega u siebie co najmniej jedną z nich. Autorka głośnej książki „Minimalizm”, wskazuje jak  poradzić sobie z tymi wyzwaniami, odwołując się… Czytaj dalej »

Do the Work – Autor: Steven Pressfield

Jest wróg. Jest inteligentna, aktywna, złośliwa siła działająca przeciwko nam. Krok pierwszy to rozpoznanie tego. Samo to rozpoznanie jest niezwykle potężne. Uratowało mi życie i ocali twoje. Steven Pressfield Czy mógłbyś przeszkadzać w tworzeniu świetnych dzieł? Rozpocząłeś projekt, ale nigdy go nie skończyłeś? Czy chciałbyś wykonać pracę, która ma znaczenie, ale nie wiesz od czego… Czytaj dalej »

KIEDY. Naukowe tajniki doskonałego wyczucia czasu – Autor: Pink Daniel H.

Daniel H. Pink – autor bestsellerów „Drive” oraz „Jak być dobrym sprzedawcą” – w książce „Kiedy: Naukowe tajniki doskonałego wyczucia czasu” ujawnia skuteczne sposoby posługiwania się czasem, których umiejętne wykorzystanie znakomicie poprawi Twoje osiągnięcia w pracy, w szkole i w domu. Każdy z nas zmaga się z nieustającym strumieniem dylematów tkwiących w prostym, ale jakże… Czytaj dalej »

Nieświadome wybory. Ukryte czynniki wpływające na nasze zachowanie – Autor: Jonah Berger

Większości ludzi się wydaje, że ich wybory i zachowania stanowią odzwierciedlenie ich indywidualnych, osobistych gustów i opinii. Masz dzisiaj na sobie tę, a nie inną kurtkę, ponieważ akurat ta ci się podobała. Wybrałeś taki, a nie inny zawód, ponieważ akurat ta praca wydawała ci się interesująca. Wydaje nam się dość oczywiste, że różne życiowe decyzje… Czytaj dalej »

Model story brand. Zbuduj skuteczny przekaz dla swojej marki – Autor: Donald Miller

To nie jest książka o tym, jak opowiedzieć historię swojej firmy. Na taką książkę szkoda czasu. Klientów ten temat zwykle nie ciekawi; mają do opowiedzenia własną historię. Każdego dnia większość przedsiębiorców popełnia błąd, który kosztuje ich tysiące, o ile nie miliony złotych. Polega on na tym, że nie mówią jasno o tym, co mają do… Czytaj dalej »

Znaj swoją wartość – o kobietach, pieniądzach i uczciwym wynagradzaniu – Autor: Mika Brzezinski

Mika Brzezinski, znakomita dziennikarka, gwiazda telewizji NBC, córka prof. Zbigniewa Brzezinskiego odziedziczyła po ojcu inteligencję, niebywałą trafność ocen i styl. Dlatego w ostatnio wydanej ksiażce „Znaj swoją wartość” lekko, z polotem, nieco autoironicznie, bazując na własnych doświadczeniach pisze o roli i miejscu kobiet w życiu zawodowym. Chce dociec, dlaczego kobiety w pracy czują się (i… Czytaj dalej »

Jak myśleć o sobie dobrze? O sztuce akceptacji i życiu bez lęku – Autor: Stefanie Stahl

Nowa książka autorki bestsellerowych książek psychologicznych, które przeczytało już 1,5 miliona ludzi. Ile to już razy powtarzałeś, że chciałbyś być bardziej pewny siebie? To życzenie samo się nie spełni. Bo nic się nie zmieni bez twojego udziału! Ludzie, którzy mają silne poczucie własnej wartości, w pozytywny sposób myślą o sobie i o innych. Są optymistami… Czytaj dalej »

Jak pozyskiwać klientów – praktyczny podręcznik z ćwiczeniami na 21 dni – Autorzy: Barbara Piasek, Piotr Piasek

Być może zastanawiasz się: „Basia, jeżeli zamówię i przeczytam tę książkę, to jakich rezultatów mogę się spodziewać?” Książka jest zeszytem ćwiczeń, w którym zawarłam doświadczenia zebrane podczas budowania: Wolves Summit, See Bloggers, Evenea, Sales Gate, Incredbots. Zawiera zasady i taktyki prowadzące do osiągnięcia szybkich, a jednocześnie wysokich rezultatów sprzedaży. Napisałam ją dla osób, które oczekują… Czytaj dalej »

Zrozumieć marketing – Autorzy: Artur Jabłoński, Marek Piasek

Książkę podzieliliśmy na kilka rozdziałów, które krok po kroku, zadanie po zadaniu pomogą Ci ułożyć lub usprawnić Twoje działania marketingowe. W środku znajdziesz: „Zrozumieć Marketing” to pozycja, która zbiera nasze doświadczenia zdobyte podczas prowadzenia kampanii na 67 rynkach dla nas samych i firm naszych klientów. Książkę podzieliliśmy na kilka rozdziałów, które krok po kroku, zadanie… Czytaj dalej »

Jedna rzecz. Zaskakujący mechanizm niezwykłych osiągnięć – Autorzy: Gary Keller, Jay Papasan

Chcesz więcej! Więcej pieniędzy, czasu i satysfakcji z życia. A zarazem chcesz mniej! Mniej pracy, obowiązków i stresu.  Autorzy z list bestsellerów „New York Timesa” – Gary Keller i Jay Papasan – uczą, w jaki sposób koncepcja jednej rzeczy może całkowicie zmienić podejście do każdej dziedziny życia, wpłynąć na dokonywane wybory i odnoszone rezultaty. Czasami twoja… Czytaj dalej »