7 nawyków skutecznego działania Autor: Stephen R. Covey

„7 nawyków skutecznego działania” autorstwa Stephena R. Covey’a to biblia współczesnego człowieka. Jeden z najbardziej wpływowych luzu w Ameryce uczy, jak uwierzyć we własne możliwości i zwiększyć efekty swoich działań, kierując się przy tym wewnętrzną uczciwością i poszanowaniem innych ludzi. Jak się okazuje, wypracowanie siedmiu nawyków prowadzi do twórczych zmian wewnętrznych, kształtowania trwałych relacji z innymi… Czytaj dalej »

Warren Buffett o biznesie. Zasady guru z Omaha Autor: Richard J.Connors

Nazwisko Warrena Buffetta jest w świecie biznesu równoznaczne z sukcesem i pomyślnością. Wiele książek opisuje strategię inwestowania Buffetta, zarazem doradzając, jak każdy może inwestować tak jak on – jednak to nie jest jeszcze jedna książka na ten temat. Książka nie opisuje Buffetta jako inwestora, ale jako skutecznego menedżera, omawiając przy tym jego biznesowe zasady i… Czytaj dalej »

Arystoteles Onassis. Człowiek, który chciał mieć wszystko Autor: Francois Forestier

Chciał mieć wszystko: pieniądze, kobiety i szczęście. I miał wszystko, miał swój prywatny raj i najsławniejszą wdowę świata. Później wszystko przestało się liczyć: syn zginął tragicznie, córka staciła smak życia, a on sam ugiął ugiął karku przed śmiercią na swojej wyspie Skorpios. Ostatnim jego przyjacielem był bezpański pies.Arystoteles Onassis był nie byle jakim grekiem: płomiennym,… Czytaj dalej »

Sukces w relacjach międzyludzkich Autor: Alex W. Barszczewski

Nowe, rozszerzone wydanie “cichego bestsellera”, który pomógł już tysiącom czytelników w budowaniu wartościowych relacji z innymi ludźmi. Praktyczny, w 100% oparty na polskich realiach podręcznik, z wieloma ćwiczeniami kluczowych umiejętności, do których nie potrzeba wsparcia z zewnątrz. Napisany prostym i przystępnym językiem, bez pseudo fachowego bełkotu, a jednocześnie omawiający wszystko, co się w rzeczywistości liczy… Czytaj dalej »

Nigdy więcej nie trać Klienta. Masz 100 dni na zmianę pojedynczej sprzedaży w długotrwałą relację Autor: Joey Coleman

Nigdy więcej nie trać Klienta! Chcesz, żeby klient został z Tobą dłużej? Zadbaj o niego przed transakcją, w jej trakcie i po niej! Zastosuj strategię utrzymania klienta zaproponowaną przez Joeya Colemana, by ta prosta zasada stała się źródłem Twojego sukcesu. W dzisiejszych czasach nie wystarczy doskonały marketing, dobry produkt, duży wybór, szybki kontakt z klientem –… Czytaj dalej »

Jak Google, Bono i Gates trzęsą światem dzięki metodzie OKR Autor: John Doerr

Legendarny inwestor John Doerr ujawnia, w jaki sposób system OKR – system wyznaczania celów – pomógł gigantom technologicznym takim jak Intel czy Google w osiągnięciu dynamicznego wzrostu i jak może pomóc każdej organizacji w rozwoju. Jesienią 1999 roku John Doerr spotkał się z założycielami startupu, któremu przekazał właśnie 12,5 miliona dolarów; była to największa inwestycja… Czytaj dalej »

Droga na Szczyt Autor: Chip Conley

Chip Conley podaje prosty, skuteczny i sprawdzony sposób: • Co zrobić, aby pracownik był nie tylko zmotywowany do pracy ale także lojalny wobec firmy i czerpiący radość z tego co robi• Jak traktować klienta, aby nie tylko był zadowolony ale także wierny marce i entuzjastycznie polecający ją innym• Jak stworzyć firmę, która ma nie tylko… Czytaj dalej »

Zasady strategii Autor: David B. Yoffie, Michael A. Cusumano

Poznaj metody działania najlepszych – Billa Gatesa, Andy’ego Grove’a i Steve’a Jobsa – i zostań rekinem biznesu. Pomiędzy rokiem 1968 a 1976 powstały trzy firmy – Intel, Microsoft i Apple – które odmieniły nasze życie i osiągnęły łącznie wartość ponad biliona dolarów. Ich założyciele, choć bardzo się różnili, stosowali podobne prekursorskie praktyki i strategie. Autorzy,… Czytaj dalej »

Klienci.com Jak stworzyć skuteczną strategię biznesową dla Internetu i nie tylko Autor: Ronni T. Marshak, Patricia B. Seybold

Wszystko zaczyna się od klientów. Książka Klienci.com naszpikowana jest przykładami, w jaki sposób zarówno firmy giganci z listy Fortune 500, jak i mniejsze przedsiębiorstwa podjęły inicjatywy handlu elektronicznego, które pomogły im pozostawić konkurencję daleko w tyle. Oto niektóre z nich:National Semiconductor poczynił ogromne, korzystne zmiany w wyniku finansowym firmy dzięki skierowaniu swojej oferty do właściwych… Czytaj dalej »

Nie bój się błądzić. Tajemnice sukcesu Jeffa Bezosa Autor: Jeff Bezos

Jeff Bezos osobiście wyjaśnia podstawowe zasady i filozofię tworzenia, budowania oraz przewodzenia takim firmom jak Amazon czy Blue Origin. Ta książka zawiera niepowtarzalne i oryginalne doroczne listy do akcjonariuszy oraz liczne wykłady i wywiady Jeffa Bezosa, ukazujące historię życia, pracę i ewolucję poglądów miliardera. Autor uchyla rąbka tajemnicy swojego sukcesu, poruszając szereg tematów z zakresu… Czytaj dalej »