100 masonów, którzy zmienili świat Autor: Klaus Dąbrowski

Opracowana przez jednego z najaktywniejszych polskich wolnomularzy, a równocześnie ważnego dostojnika w strukturach wyższych stopni, ta unikalna publikacja ujawnia (?) 100 masonów, z pośród tych, którzy mieli największy wpływ na losy świata. Są na tej liście osoby powszechnie znane jako wolnomularze, jak Mozart, Waszyngton czy Churchill, ale też wiele postaci, które mogą wywołać zaskoczenie.
Co parę lat ukazują się kolejne książki i artykuły ukazujące nowe informacje o członkostwie różnych znanych osób w strukturach wolnomularskich. Książka Klausa Dąbrowskiego bierze pod uwagę najnowszy stan tych ustaleń. Ostatnią jej częścią jest skrupulatny wykaz źródeł.
Portrety wszystkich 100 bohaterów (i bohaterek) książki stworzono przy pomocy narzędzi sztucznej inteligencji (AI). Dzięki tej technologii udało się odtworzyć twarze osób czasem dotąd znanych jedynie z kilku starych rycin, czy słabej jakości dawnych fotografii. Teraz można spojrzeć w twarz osobom takim jak Monteskiusz czy Abramowski, jakby były nam współczesne.

Klaus Dąbrowski otrzymał pierwsze trzy stopnie wtajemniczenia w Wielkim Wschodzie Polski. Od 2005 roku jest członkiem Uniwersalnej Ligi Masońskiej (U.F.L.) zbliżającej do siebie masonów “regularnych” i “liberalnych”. Od 2006 roku jest redaktorem portalu wolnomularstwo.pl. Od 2018 roku kieruje freemasonry.network – jednym z największych na świecie serwisów poświęconych wolnomularstwu. Został wyniesiony do 33° – najwyższego stopnia Rytu Szkockiego Dawnego i Uznanego przez Wielką Lożę Włoch A.F. and A.M. (Palazzo Vitelleschi) w 2010 roku, a obecnie pełni urząd Suwerennego Wielkiego Komandora Rady Najwyższej Polski. Gandalf.com.pl