Integracja w Trójmieście (3-4-5 czerwca 2022 roku)

Za nami kolejny rok pracy i nowych wyzwań. Tym razem w ramach integracji udaliśmy się do pięknego Trójmiasta.

Integrację rozpoczęliśmy od zabawy w klubie Miasto Aniołów. Przy dobrej muzyce mieliśmy okazję poruszyć służbowe tematy, jak i te mniej służbowe.

Drugi dzień w Trójmieście obfitował w wiele atrakcji. Na początek wzięliśmy udział w grze miejskiej o nazwie „Diamentowa Afera”. Podążając uliczkami gdańskiej Starówki odczytywaliśmy wskazówki zawarte w tekstach, a następnie umiejscawiliśmy je w miejskiej architekturze. Odpowiedzi szukaliśmy wszędzie: na sklepieniach budynków, w oknach, na ścianach i pod nogami. Treść zagadek, to zabawa językiem polskim. Bazuje o skojarzenia, niedopowiedzenia, nawiązuje do rozmaitych tematów z historii, ale również z sytuacji życia codziennego. Fakt bycia gdańszczaninem jedynie nieco ułatwia zabawę, ale zdecydowanie nie gwarantuje zwycięstwa.

Po ponad trzygodzinnej grze uliczkami Gdańska udaliśmy się do Sopotu skorzystać z uroków nadmorskiego kurortu. Po obiedzie relaksowaliśmy się z pokładu statku cumującego przy słynnym drewnianym molo. Podziwialiśmy od strony wody malowniczo położone miasteczko. Widoki dla wielu z nas były prawdziwym odkryciem i z pewnością pozostaną w naszej pamięci.